Как лечить гастрит быстро. Как лечить гастрит желудка дома. Как лечить гастрит народными средствами. Лечение и профилактика кариеса. Быстрая профилактика кариеса зубов. Профилактика кариеса у взрослых. Питание во время беременности. Какое правильное питание во время беременности. Режим питания во время беременности. Почки симптомы болезни. Главные признаки болезни почек. Питание при болезни почек. Как доставить удовольствие девушке. Как доставить девушке больше удовольствия днем. Как доставить максимум удовольствия девушке. Грудные мышцы в домашних условиях. Быстрые домашние упражнения для грудных мышц. Тренировка грудных мышц. Йога для начинающих видео. Качественная йога для беременных. Уроки йоги для начинающих. Народное лечение простата. Главные средства лечения аденомы простаты. Лечение простатита и аденомы простаты.

Визначні дати

Лічильники

Яндекс.Метрика

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ для бібліотекаря

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ для бібліотекаря

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Дана інструкція для бібліотекаря є нормативним документом, що містить обов’язкові для дотримання працівником вимоги з охорони праці при виконання ним робіт, визначених його функціональними обов’язками на даному робочому місці.

1.2. До роботи бібліотекарем допускаються після вивчення даної інструкції особи, які пройшли попередній медичний огляд, встановлений курс навчання за даною професією, а при необхідності стажування протягом 2-15 змін під керівництвом досвідчених працівників, пройшли вступний та первинний (на робочому місці) інструктажі з питань охорони праці, пожежної безпеки, інструктаж і перевірку знань з електробезпеки і отримали ІІ кваліфікаційну групу.

1.3. В процесі роботи бібліотекар проходить повторний інструктаж на робочому місці 1 раз в 6 місяців.

1.4.  Робоче місце бібліотекаря повинно бути забезпечене необхідним обладнанням (в т.ч. зручним кріслом для відпочинку) та утримуватись у чистоті, при необхідності бібліотекарю видається безоплатно спецодяг та спецвзуття.

1.5. При виконанні робіт на даному робочому місці має місце вплив таких шкідливих факторів:

  •         Ураження електричним струмом;
  •         Травмування  колючими та ріжучими предметами.

1.6.  Працівник має право відмовитись від дорученої роботи, не пов’язаної з його прямими обов’язками, якщо створилась небезпечна для його життя ситуація, або для людей, які його оточують, і навколишнього середовища.

Бібліотекар зобов’язаний:

1.7. Дотримуватись Правил внутрішнього трудового розпорядку.

1.8. Утримувати в чистоті робоче місце.

1.9. Застосовувати спецодяг та засоби  індивідуального захисту.

1.10. Періодично проходити медичне обстеження.

1.11. Виконувати тільки ту роботу, за якою пройдено інструктаж з охорони праці і до якої допущена.

1.12.  Бережливо відноситись до устаткування і обладнання та використовувати його за призначенням.

1.13.  При виявленні будь-яких несправностей обладнання, повідомити про це  керівництво і до усунення неполадок  до роботи не приступати.

1.14.  Знати і виконувати вимоги нормативних актів, інструкцій з охорони праці, правил користування засобами колективного та індивідуального захисту.

1.15. Забороняється приступати до роботи у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, а також в хворобливому або стомленому стані.

1.16. Співпрацювати з керівництвом підприємства у справі створення безпечних і нешкідливих умов праці, повідомляти про порушення вимог охорони праці і пожежного режиму.

1.17. Виконувати вимоги пожежної безпеки, знати розміщення та вміти користуватись первинними засобами пожежегасіння.

1.18. Кожен працівник повинен знати місце знаходження медичної аптечки, вміти  користуватись медикаментами з аптечки і надавати першу долікарську допомогу.

1.19. При травмуванні зверніться за медичною допомогою і повідомте про це адміністрацію (керівника). Вимагайте складання акту за формою Н-1.

1.20.  Особи, які порушили вимоги даної інструкції, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

2. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ

2.1. Привести в порядок свій одяг і волосся.

2.2. Підготувати до роботи своє робоче місце:

2.2.1.  прибрати всі сторонні предмети;

2.2.2. перевірити справність офісної техніки, штепсельних вилок і штепсельних     розеток (трьохконтактних), наявність і справність заземлення;

2.2.3. перевірити справність інвентаря, розмістити його в зручному для роботи місці та  порядку.

2.3. Оглянути робоче місце, впевнитись, що робоче місце достатньо освітлене, підлога на робочому місці справна, суха і чиста (неслизька).

2.4. Про виявлені несправності повідомити адміністрацію підприємства. Приступати до роботи дозволяється лише після їх усунення.

3. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБОТИ

3.1. Робоче місце бібліотекаря повинно бути зручним для працівника і для відвідувачів, повинно мати відповідне освітлення, утримуватись в чистоті і порядку. Не дозволяється захаращувати  його сторонніми предметами.

3.2.  Не припускатись поспішності у роботі, працювати з дотриманням безпечних прийомів і методів праці.

3.3.  Не допускати переохолодження тіла від руху повітря (протягів, вентиляції) для запобігання можливого захворювання.

3.4.  Не підіймати і не переносити вантаж вище встановленої для жінок норми – 10 кг при чергуванні з іншою роботою, і 7 кг при підійманні постійно протягом робочої зміни. Сумарна маса переміщеного вантажу упродовж зміни не повинна перевищувати: – з робочої поверхні – 350 кг, з підлоги – 175 кг.

3.5. Під час роботи бібліотекар не повинен займатись сторонніми справами,  розмовами, відволікати від роботи інших працівників.

3.6. Не допускати забруднення підлоги.

3.7. Строго дотримуватись заходів по дотриманню протипожежного режиму.

3.8. При стелажному зберіганні більш важкі книги розміщувати на нижніх полицях. Для знімання книг з верхніх полиць користуйтесь розсувними драбинами або приставними драбинами, з гумовими або залізними накладками. Кут нахилу при встановленні приставної драбини не повинен перевищувати 60°. Приставні драбини повинні бути міцні і стійкі. При користуванні розсувними драбинами переконайтесь в надійності з’єднань.

3.9.  Не можна користуватися замість драбин випадковими предметами (ящики, стільці, та інші предмети).

3.10.  При неможливості надійно встановити драбину на гладких підлогах, біля основи драбини необхідно поставити працівника, яки має підтримувати драбину.

3.11. Використовувати інструмент та інвентар тільки за призначенням.

3.12.  Не допускати скупчення сторонніх предметів на  робочому місці.

3.13. При використанні електричного та іншого обладнання, устаткування, апаратів, засобів механізації і пристосувань бібліотекар повинен керуватись правилами та інструкціями, що викладені в паспортах (технічних описах) на ці прилади і апарати, обладнання, устаткування.

3.14.  Перед вмиканням електроприладів та іншого електроустаткування бібліотекар повинен перевірити відповідність напруги приладу (вказується в паспорті приладу) напрузі в живлячій електромережі, а також наявність заземлення.

3.15. Не залишати офісну техніку  включену  в електромережу  без нагляду.

3.16.  Відключити офісну техніку від мережі живлення при перебоях в подачі електроенергії, під час грози тощо.

3.17. При виявлені несправностей під час роботи офісної техніки, обладнання необхідно викликати спеціаліста, який здійснює її сервісне обслуговування. Забороняється ліквідовувати несправності самому, чи доручати цю роботу стороннім особам.

Забороняється в приміщеннях:

3.18. Працювати на несправному обладнанні та з несправним заземленням.

3.19. Працювати при недостатньому освітленні.

3.20.  Вмикати електроустаткування мокрими руками.

3.21. Відкривати і знімати запобіжні пристосування, огородження під час роботи устаткування, обладнання тощо.

3.22.  Користуватись обладнанням, устаткуванням, приладами, апаратами тощо без попереднього навчання роботи з ними.

3.23.  Самостійно усувати несправності устаткування, обладнання, при виявленні несправностей негайно припинити роботу і викликати спеціаліста, що здійснює їх обслуговування.

3.24. Користуватись саморобними електронагрівальними приладами.

3.25. Підіймати і переносити самому вантаж, що перевищує допустимі норми (для жінок 7-10 кг).

3.26. Палити та приймати їжу на робочому місці, це слід робити в спеціально відведених місцях.

3.27. Використовувати відкрите полум’я, легкозаймисті та горючі речовини, кислоти, ртуть, інші сильнодіючі та отруйні речовини.

4.   ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ

4.1 Привести в порядок своє робоче місце.

4.2 Вимкнути освітлення, відключити працюючу офісну техніку від  електромережі.

4.3  Повідомити адміністрацію про несправності обладнання, що виникли  під час роботи і про прийняті заходи щодо їх усунення.

5. ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ

5.1.  При виникненні аварійної ситуації працівник повинен:

5.1.1. Припинити роботу, виключити верстати, машини, обладнання, усунути джерело небезпеки, якщо це можливо, покинути небезпечну зону.

5.1.2. Попередити працюючих про небезпеку.

5.1.3. Повідомити керівника  підприємства про виникнення аварійної ситуації.

5.1.4. Допомагати в усуненні аварійної ситуації.

5.1.5. При виникненні пожежі вжити заходи щодо її гасіння з допомогою вогнегасників та інших засобів, також негайно викликати пожежну охорону (за номером 01) і повідомити керівництво.

5.2. При нещасних випадках з людьми необхідно надати першу долікарську допомогу, викликати швидку медичну допомогу за тел. – 03, поставити до відома керівництво, вжити заходи для збереження обставин при яких трапився нещасний випадок, якщо це не створює загрози для життя і здоров’я інших працівників.

5.3.  У випадку загоряння необхідно:

5.3.1. зачинити вікна, кватирки, відключити електроприлади, вентиляцію, винести у безпечне місце горючі рідини;

5.3.2.  приступити до гасіння загоряння, застосовуючи первинні засоби пожежегасіння.

5.4.  Полум’я необхідно гасити слідуючими засобами:

5.4.1. при загорянні рідин, які змішуються з водою – будь-яким вогнегасником, струменем води, піском, сукняним одіялом;

5.4.2.  при загорянні речовин, які не змішуються з водою – вогнегасниками порошковими, вуглекислотними, піском, покривалами;

5.4.3.  для гасіння горящої електропроводки, електроприладів необхідно спочатку відключити від електромережі: вимкнути з розетки або вимкнути рубильник на електрощиті і гасити порошковим або вуглекислотним  вогнегасником;

5.4.4. при загорянні легкозаймистих речовин для їх гасіння застосовують будь-які вогнегасники, пісок, сукняні покривала;

5.4.5. для гасіння горящих дерев’яних частин застосовують будь-які засоби пожежегасіння.

5.5.  Вжити заходів для евакуації  та збереження матеріальних цінностей.

5.6.  Після прибуття пожежних підрозділів виконувати розпорядження керівника гасіння пожежі.