Снять квартиру посуточно. Быстро снять посуточно квартиру в казани. Снять однокомнатную квартиру посуточно. Помощь в получении ипотеки. Удобное получение ипотеки в сбербанке. Что нужно для получения ипотеки. Отопление частного дома. Как сделать отопление частный дом схема. Частный дом монтаж отопления. Восстановление жесткого диска. Быстрое восстановление информации с жесткого диска. Восстановление данных жесткого диска программа. Кредит с плохой историей. Быстрые кредиты онлайн с плохой историей. Срочный кредит с плохой историей. В какой сервер играть в WOW. Топ world of warcraft серверы. Wow серверы pandaria. Круглопалочный станок чертежи. Круглопалочный станок купить дешево. Самодельный круглопалочный станок. Кредит на покупку квартиры. На долго взять кредит на квартиру. Кредит на покупку квартиры.

Нові розробки

Визначні дати

Лічильники

Яндекс.Метрика

Барви Великодня

Барви Великодня

 

barvu-velukodnya

На фоні музики ведучий читає слова

Звучить мелодія Дівчина весна

(Слайд 1)

Ведучий 1

Весна – найпрекрасніша пора року.

(слайд 2)

З її приходом оживає природа, повертаються із далеких країв птахи, земля одягається в зелень,

(слайд 3)

квітнуть сади, перегукуються пташиним співом гаї. Прийшла весна!

(слайд 4)

Ведучий 2 Вдягла весна мережану сорочку,
Умившись і звільнившись від турбот,
І підіймає волошкові очі     
(слайд 5)
До вінця, до церковних позолот.  
 
А вже весна йде

(слайд 6)

Ведучий 1
Душа стає в цю днину молодою,
Забувши, що слова бувають злі,
І повняться страждання добротою
На ранньому скромному 
столі.
Великдень всіх нас на гостини просить,
Малює сонце полотно небес,
І крашанку, як усмішку, підносить
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!

(слайд 7)

Ведучий 2На землю зійшло чудове свято Великодня, святе і чисте, як безхмарне весняне небо, гарне, як молоде життя.

Ведучий 1 Срібні голоси церковних дзвонів сповістили світу про урочисту подію Воскресіння Христового, і лунали звідусюди щирі вітання: «Христос Воскрес!» – «Воістину Воскрес!».

Ведучий 2 За традицією в наших родинах святкують Різдво Христове, тобто народження Христа і Паску – його воскресіння. На новорічно – різдвяні свята ми колядуємо, щедруємо, хлопці посівають, їмо кутю. Великдень! Сама назва вказує на те, що це не звичайний, а великий день. Величне свято, яке споконвіку символізувало перемогу над силами темряви і зла, уособлювало примирення і прощення. Воно нагадує нам про любов і милосердя, страждання і біль, одвічні людські цінності.

Учень 1
Лине пісня до небес, -
Це радіють діти,
Ради нас Христос воскрес,
Як нам не радіти.

Учень 2
Зникне хай тривога,
Й ви, дорослі, не мовчіть -
Славте з ними Бога.
Про це чудо із чудес
Хай почують всюди.
З мертвих нам Христос воскрес.
Веселіться люди!

Веснянка

Інсценізація

Яринка: Мамо, а чому сонечко сьогодні таке червоне?

Мати: Напевно стомилось цілісіньку зиму нас зігрівати.

Тарасик: Ні, мамо, воно мабуть зажурилося.

Мати: - Мабуть зажурилося, а від того стало гарячим. Ось послухайте, що я вам розповім. Було це колись давно. Наше сонечко щоранку вставало, людей до праці скликало. А хто перший з ним вітався, тому золотим своїм промінчиком, дарувало сонячну усмішку. Тож усі старались зрання прокидатись. У дружбі та злагоді жити. От тільки про сонечко забували. Воно і змінилося на виду, почервоніло. Першою помітила це маленька дівчинка. Усі тоді весну зустрічали то й дівчинка сплела віночок з пшеничних колосків і пішла на свято. Разом із дорослими співала, промовляла. Та звернулась вона до весни…

(слайд 8)

Яринка:    Ой, весна-весняночка, наче паняночка,

                     До нас прийди, та віночок візьми,

                     На крилах пташиних сонечку принеси.

Мати: А чи знаєте ви веснянки?

 (співають веснянки)

Подоляночка

Яринка: - Мамо, а як раніше весну зустрічали?

Мама: Коли наступала весна, село оживало. Було чути дзвінкі перегуки. Поодинці та парами поспішали хлопці на леваду.                                                                                               Небо сонячне, блакитне, це прийшов на землю квітень                                                                            Небо сонячне, блакитне, це прийшов на землю квітень

Мати: На святі збиралось все село. Посеред вигону взявшись за руки, дівчата водили «кривого» танця. За різними забавами та іграми не помічали, як находив полудень.

(слайд 9-12)

Кривий танець

Ведучий 2Квітень-цвітень, красень лелечик, водолій. Вважалось, що від погоди у квітні залежить наступний врожай. Крім того на квітень приходяться великі християнські свята. На початку відзначається Благовіщеня Пресвятої Діви Марії.

Ведучий 1Неділю перед Великоднем називають Вербною. (слайд 13)          

У цей час пробуджуються від зимового сну природа, першими зацвітають верби, лози. Перші «котики» - символ молодості.

(слайд 14)          Ними хльоскають товаришів, примовляючи:

            Учні початкових класів:

            Не я б’ю, верба б’є, за тиждень Великдень

            Недалечко червоне яєчко, будь здоровий , як вода

            Будь багатий, як земля, а плідний, як лоза.

Звучить мелодія «Звуки природи»

Ведучий 1   Свячену вербу дуже шанують, її закладають за образи.

Ведучий 2Тиждень перед Великоднем називають страстник, бо на цей час припадає «страсть» - муки Ісуса Христа. Син Божий спустився на землю, щоб допомогти людям.

(слайд 15)

Навчити їх добру. Він страждав та мучився, щоб виправити помилки дітей, людей. Найважливіші дні цього тижня починаються з четверга. До цього дня все в господарстві, в домі повинно бути зроблене, тому четвер називають чистим.                        (слайд 16)

 Велика П’ятниця – день смерті Ісуса Христа. А в світле Воскресеніє – Великдень.      (слайд 17)

Ведучий 1Звичай випікати паски також має дохристиянське походження.

(слайд 18).    У Чистий четвер, коли закінчували писати писанки, розпочинали пекти баби – так здавна називали паски. (слайд 19) Баба мала також назви коровай і калач (кулич).    (слайд 20)     Високий і пишний Великодній коровай мав стати запорукою кращого урожаю, (слайд 21)  більшого приплоду худоби, родовитості та плодючості. (слайд 22)

Ведучий 2Невід'ємною частиною Великоднього свята були і є крашанки і писанки.

(слайд 23)

Яйце – це символ весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду. Писанки ніколи не варять, щоб не вбивати живу силу зародка. На них сонце зображували у вигляді кола, зірку – у вигляді променів, воду – у вигляді хвиль.

Ведучий 1  Крашанки розфарбовували у різні кольори.

(слайд 24)

Жовтий уособлював Місяць і зорі, а в господарстві – урожай.

Блакитний – символ неба, води, простору, вітру, здоров'я. (слайд 25)

Червоний – радість життя, надія, любов. Найбільш розповсюджений колір.

(слайд 26)

Чорний – символ землі, й родючості.

Зелений – колір весни, пробудження природи, надії, радості буття. (слайд 27)

(слайд 28)

Ведучий 2У ніч перед Паскою намагалися не спати. Світло горіло цілу ніч. А в церкві відбувається святкова служба. У давнину вважали, що на Великдень має грати сонце, а тому люди перед його сходом відчиняли віконниці; щоб упустити до хати царя неба, який приносить у дім щастя і здоров'я.

Ведучий 1На Великдень у церкву збирались всі: і старі, і малі.

Звучить звук дзвонів

 Чуєте, як радісно дзвони грають? Вони нам сповіщають: Христос воскрес! Воістину воскрес!

Ведучий 2Поздоровляти зі святами і христосатися починають уже після Богослужіння! При цьому обмінюються писанками і крашанками.

І де б хто не побував, де б не проживав, а на Великодній сніданок завжди поспішав. Далека й близька дорога вела і веде дітей до батьківського порога. З давніх-давен в Україні побутує прекрасний християнський звичай - на Великдень снідати в колі сім'ї. Тож і ми з вами  станемо свідками такого дійства.

Сцена 2

На столі горить свічка, стоїть паска, крашанки. Хлопчик і дівчинка сидять на лаві і розмовляють.

Тарасик: Скоро тато та  мама повернуться з церкви. Як жаль, що ми не змогли відвідати з ними нічне богослужіння.

Яринка: І треба ж було нам прихворіти на Великдень. Ми хоч і не в храмі, але теж не сидимо – адже хто не спить у Великодню ніч, тому Бог дасть щастя і здоров’я.

Тарасик: Сестричко, давай, поки батьки ще не повернулись, пограємо крашанками в «битки».

Яринка: Давай я візьму червону, а ти бери жовту.

Беруть крашанки, грають і коментують

Тарасик: Ура, я переміг, твоя крашанка надбита з обох сторін.

У кімнату заходять батьки , святково одягнені, батько з кошиком у руках

Батько: Христос Воскрес!

Діти : Воістину Воскрес!

Батько: А ви, дітки, не сумуйте, що залишилися удома, дасть Бог, наступного року всією родиною підемо до церкви на Великдень. Ось беріть по писанці освяченій – хай будуть вам на щастя та здоров’я, - дає кожній дитині по писанці.

Діти разом: Дякуємо тату.

Мама: Тепер давайте всі вмиємось, щоб були здорові, багаті та рум’яні. Як крашанка червона (бере миску з водою і кладе туди дві крашанки та одну писанку, а батько вкидає бідні копійки. Всі по черзі вмиваються цією водою

 Батько: Ось, діти, все посвячену в храмі на Великодньому Богослужінні. (слайд 29 - 33)

 Дивіться уважно, щоб ні одна крихта освяченого не впала на підлогу – гріх топтати його ногами. Це шматок хліба для хворих людей та тварин, ось пшоно – додамо його до корму курчат, щоб краще росли, мак – обсиплемо нашу корівку, щоб її ніхто не зурочив. А це гречка – якщо їсти кашу з овсяної на Великдень гречки, очі будуть гарно бачити. Якщо у когось буде боліти шлунок – то допоможе освячений хрін. І , нарешті, стрічка, якщо носити її – вона допоможе від сліпоти.

Ведучий 2 Святкове снідання проходить, урочисто й побожно. Родина за столом збирається і святочне дійство так розпочинається: батько родини ділить свячене яєчко на стільки частин, скільки присутніх снідає (залишають на тарілці для тих, хто відійшов у вічність із сім'ї), зі словами благословення яєчко роздає й промовляє:

Батько: Щоб на ті свята нас Всевишній поблагословив щастям і добрим здоров'ям на многії літа. Щоб нас усіх під свій покров взяла Божа Матінка Свята. Дай же Боже, ці свята щасливо відсвяткувати і других дочекати.

Ведучий 2Звичай на Великдень розпочинати святкування яйцем побутує в Україні з давніх-давен, адже яйце має чудодійну силу - зародка нового життя. Яєчко є символом Христового Воскресіння, бо як із мертвої шкаралупи яйця народжується нове життя, так і Христос вийшов із гробу до Нового Життя. Після свяченого яйця всі їдять паску й усе, що приготували на свято.

Після того, як поснідали свяченим, виходили на вулицю і співали гаївки.

Гаївка                                                                                         

Ведучий 1    Найціннішими для кожного народу є його звичаї та традиції. Та для нас українців Україна-найрідніша та наймиліша

(слайд 34)

Різні в світі є країни,

Різні люди є на світі

Різні гори , полонини,

Різні трави , різні квіти…

Є з усіх одна країна,

Найрідніша нам усім,

То прекрасна Україна,

Нашого народу дім.

Там шумлять степи безкраї,

Наче вміють говорити!

Там ясніше сонце сяє!

Там солодше пахнуть квіти….

Різні в світі є  країни,

Гарні є , є і багаті,

Та найкраще в Україні

Бо найкраще в Україні – в рідній хаті.

Пісня «Лише у нас на Україні»

Ведучий 2

Христос Воскрес! Співає вся природа,          

   (слайд 35)                                                                                                                                                                                          Величний гімн полинув до небес.                                                                                                                  Хоч він помер з любові до народу,                                                                                                                         Із гробу встав, у величі Воскрес.                                                                                         Христос Воскрес! Яка велична днина!                                                                                       Яка любов, і ласка, і краса!                                                                                                      Віддав Господь улюбленого Сина,                                                                                                      Щоб людям всім відкрити небеса.                                                                                       Христос Воскрес! Радійте нині, діти!                                                                          Сповнилося найбільше із чудес.                                                                                        Пропала тьма, і сонце правди світить!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

(слайд 36)

Ведучий 1

Ось і підійшло до кінця наше свято. А зараз будемо пригощатися та частуватися крашанками та паскою.

Звучить мелодія «Писанка».