Болезни глаз у человека. Известные болезни глаз лечение. Болезни глаз симптомы. Лечение простуды в домашних условиях. Самое быстрое лечение простуды. Простуда лечение лекарства. Хороший стоматолог отзывы. Самый добрый стоматолог отзывы. Ассоциация стоматологов отзывы. Занятия йогой дома. Быстрая йога для начинающих дома. Как правильно заниматься йогой дома. Обертывание в домашних условиях. Быстрое обертывание живота в домашних условиях. Обертывание в домашних условиях рецепты. Наборы спортивного питания. Вкусная спортивное питание для набора массы. Спортивное питание оптом. Как избавиться от перхоти. Хороший шампунь от перхоти отзывы. Как избавиться от перхоти навсегда. Зеленый чай для похудения. Главные свойства зеленого чая. Можно ли пить зеленый чай.

Визначні дати

Лічильники

Яндекс.Метрика

Село Малий Олександрів входить до Великого Олександрова - розташоване на косогорі річки Батіг, що впадає в Ушицю. Повільно розкинувшись по обидва береги річки Батіг, в оточені верб, гаїв, плодових дерев - Малий Олександрів особливо в літню пору нагадує зелений острів. Село розташоване на Подільській височині. Рельєф місцевості горбистий, розчленований долинами і річками. Та село має свою історію, свої традиції і звичаї. Над високим берегом в урочищі Гамарня височіє величезний камінь, якого у нас в селі називають камінь «Маруся». З давніх давен в нас існує легенда про цей камінь.

Понеділок, 10 грудня 2012 21:14

ЛЕГЕНДА

Автор

Колись дуже давно жила на світі отаманша Маруся.

Понеділок, 10 грудня 2012 21:15

ОТАМАНША МАРУСЯ

Автор

/легенда/

Із побережного села

Де річкаа лежить прозора,

 Коли нічка злітає мла,

Струнка дівчина йде угору.

Численні знахідки указують на те, що на території села Великий Олександрів жили люди за декілька тисячоліть до нашої ери і досягли певного розвитку за часів раннього неоліту.

Понеділок, 10 грудня 2012 21:17

Розкуркулення

Автор

Тема «Розкуркулення» розглядалася в різні часи по-різному. У 20-30 роках XX ст. розкуркулення було, як реалізація ідеології боротьби з приватниками-експлуататорами, коли експлуататор був головним класовим ворогом трудящих. «Винищимо куркуля як клас, як бур'ян в полі» - тоді був лозунг.

Понеділок, 10 грудня 2012 21:18

Передісторія нашого села

Автор

Територія, на якій розташовані наші села Великий Олександрів і Малий Олександрів, за твердженням поколінь старожилів (від пра-прадіда до діда) людські поселення були поширені значно раніше.

Понеділок, 10 грудня 2012 21:19

Село у дореволюційний період

Автор

Економіка царської Росії кінця ХІХ-ХХ ст. досягла була найвищого свого розвитку. Швидкий розвиток капіталізму у місті й на селі супроводжувався нагромадженням

капіталу за рахунок жорстокої експлуатації робітників і селян. Цс супроводжувалося

значними змінами в країні у вигляді державних реформ, перебудов народного господарства, трудової і політичної активності населення. Були вже добре розвинуті промисловість(металургія, машинобудування), залізничний транспорт (особливо вздовж західних кордонів), прокладання шосейних доріг. Активізувалася діяльність селян.

Понеділок, 10 грудня 2012 21:19

Колгосп ім. Шевченка

Автор

По завершенні колективізації у 1931-1932 рр. село ввійшло в нормальний ритм життя. Створено колгосп ім. Шевченка і «16-річчя Жовтня».

Люди, колгоспники, обробляли землю: орали, сіяли, косили, жали, молотили, здавали державі.хліб, решту врожаю залишали на насіння та видавали на трудодні.

По-старому переважала ручна праця. Не було ще ні тракторів, ні автомобілів. Але був трудовий ентузіазм!

План і перспективу садиби селянина нашого села Михалка я намалював з пам'яті, коли там бував в ранньому дитинстві (перші враження)і, будучи

вже підлітком, коли в мене появилась цікавість до господарства, господарювання і техніки.

Вважаю, що -молодим сучасним господарям, цікаво було би ознайомитись з досвідом господарювання наших предків, які ввібрали в себе надбання багатьох попередніх поколінь, характерні для Українського Поділля.

Понеділок, 10 грудня 2012 21:30

Наша школа

Автор

У 1930 році в нашому селі відкрилася семирічна школа.

Першими учнями відкритої школи були в основному «переростки», тобто, зібрані випускники попередніх років початкової школи. . Школа вела велику культурно-просвітницьку роботу. В школі був свій комсомольський осередок. Учні старших класів брали участь в ліквідації неписьменності населення - Лікнепі. Випускники першого випуску 1933 року грали важливу роль в житті села. Слишинська Л.І., Магаляс-Донцов П. стали зразу вчителями молодших класів, інші включились в роботи в колгоспі, Федорів Андрій - у військове училище, Гулько Михайло, Трубіцький Іван - в технікум, Пруса Анатолія, здібного художника, через те, що він був сином «буржуя» (батько його був колишнім повітовим чиновником), не прийняли до комсомолу і не прийняли в технікум... (подальша доля його мені не відома).

Сторінка 1 з 2