Снять квартиру посуточно. Быстро снять посуточно квартиру в казани. Снять однокомнатную квартиру посуточно. Помощь в получении ипотеки. Удобное получение ипотеки в сбербанке. Что нужно для получения ипотеки. Отопление частного дома. Как сделать отопление частный дом схема. Частный дом монтаж отопления. Восстановление жесткого диска. Быстрое восстановление информации с жесткого диска. Восстановление данных жесткого диска программа. Кредит с плохой историей. Быстрые кредиты онлайн с плохой историей. Срочный кредит с плохой историей. В какой сервер играть в WOW. Топ world of warcraft серверы. Wow серверы pandaria. Круглопалочный станок чертежи. Круглопалочный станок купить дешево. Самодельный круглопалочный станок. Кредит на покупку квартиры. На долго взять кредит на квартиру. Кредит на покупку квартиры.

Визначні дати

Лічильники

Яндекс.Метрика
Понеділок, 10 грудня 2012 21:17

Розкуркулення

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Тема «Розкуркулення» розглядалася в різні часи по-різному. У 20-30 роках XX ст. розкуркулення було, як реалізація ідеології боротьби з приватниками-експлуататорами, коли експлуататор був головним класовим ворогом трудящих. «Винищимо куркуля як клас, як бур'ян в полі» - тоді був лозунг.

Згодом розкуркулення стало «підґрунтям» наступної колективізації, де воно,
розкуркулення, було реально здійснене. Куркуль був знищений, як клас! Заможні селяни
(від 5 десятин землі) були на грані, вони легко були розкуркулені, якщо ие виявляли
лояльності до побої влади.                                 

Звідки взявся куркуль 20-х років?

Вважаю, що основою «окуркулення» окремих селян послужили Столипінська реформа 1911-13 рр. та НЕП у 20-х роках. За столипінською реформою було дозволено вихід із громади окремих селян на самостійні господарства, на хутори з викупом землі. Держава надавала їм пільги. За часів НЕПу розгорнулась особиста ініціатива окремих людей до комерції (бізнесу), збагачення... На село стала поступати сільськогосподарська техніка, агрономічна освіта. Так появилися багатії.

«Багатії» - селяни були швидше рабами а не панами свого положення. Господарювання велося виключно . своїми силами. Найом робітників не дозволявся, • вважалося - експлуатація! Батьки і працездатні діти трудилися день і ніч, до школи не ходили. Господарство вимагало великих фінансових витрат, економили на всьому: на одягу, харчуванні... «куркуль сала не їв - тільки дивився на нього», - говорили тоді. Зате, вони створювали зразкові селянські господарства, які з трудом вдаються нашим теперішнім фермерам.

У нашому селі було розкуркулено 5 родин. Дві родини - це були наші корінні селяни, досить багаті, вони були вислані з села ( в Сибір), на їх садибах були створені колгоспні двори, там вони існують і досі. Одне з таких господарств мною описане нижче.

Інші троє: Прус, Конопко, третього не пам'ятаю, добровільно зріклися свого майна, репресовані не були.

Щось у моїй пам'яті закарбувалося з розпродажі майна розкуркуленого. Це був справжній аукціон, тільки без молотка. Продавець піднімав над головою стілець і питав: хто скільки дасть...

Цей факт, що відбувався в історії нашої країни, негативний. Куркуль міг лояльно співіснувати з колективними господарствами і з часом, під кінець 30-х років, самоліквідувався би. Адже напередодні війни 1941 року колгоспи «набрали силу» і були визнані селянами (і суспільством в цілому) не тільки, як економічно, але й морально, свідомо.

Але в полум'ї революції: «ми стагіьій мир мьі полностью разрушим» отаке було, яке в історії болить і досі.

Читати 1208 разів Останнє редагування Середа, 19 листопада 2014 15:58