Как правильно класть плитку. Как класть плитку на стену быстро. Класть плитку своими руками. Как выбрать ламинат для квартиры. Какой лучше выбрать ламинат сегодня. Какого цвета выбрать ламинат. Как правильно клеить обои. Как клеить обои на потолок вертикально. Как правильно клеить углы обоями. Интересные самоделки своими руками. Качественные самоделки своими руками фото. Самоделки для дома своими руками. Как сделать потолок в доме. Чем лучше утеплить потолок дома на сегодняшний день. Утепление потолка дома своими руками. Бизнес идеи с минимальными вложениями. Успешные идеи малого бизнеса с нуля. Прибыльные бизнес идеи. Как сделать мебель своими руками. Сделать деревянная мебель своими руками. Сделать мебель своими руками видео. Опалубка для фундамента. Как сделать опалубку для фундамента быстро. Опалубка для фундамента купить.

Визначні дати

Лічильники

Яндекс.Метрика
Понеділок, 10 грудня 2012 21:17

Розкуркулення

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Тема «Розкуркулення» розглядалася в різні часи по-різному. У 20-30 роках XX ст. розкуркулення було, як реалізація ідеології боротьби з приватниками-експлуататорами, коли експлуататор був головним класовим ворогом трудящих. «Винищимо куркуля як клас, як бур'ян в полі» - тоді був лозунг.

Згодом розкуркулення стало «підґрунтям» наступної колективізації, де воно,
розкуркулення, було реально здійснене. Куркуль був знищений, як клас! Заможні селяни
(від 5 десятин землі) були на грані, вони легко були розкуркулені, якщо ие виявляли
лояльності до побої влади.                                 

Звідки взявся куркуль 20-х років?

Вважаю, що основою «окуркулення» окремих селян послужили Столипінська реформа 1911-13 рр. та НЕП у 20-х роках. За столипінською реформою було дозволено вихід із громади окремих селян на самостійні господарства, на хутори з викупом землі. Держава надавала їм пільги. За часів НЕПу розгорнулась особиста ініціатива окремих людей до комерції (бізнесу), збагачення... На село стала поступати сільськогосподарська техніка, агрономічна освіта. Так появилися багатії.

«Багатії» - селяни були швидше рабами а не панами свого положення. Господарювання велося виключно . своїми силами. Найом робітників не дозволявся, • вважалося - експлуатація! Батьки і працездатні діти трудилися день і ніч, до школи не ходили. Господарство вимагало великих фінансових витрат, економили на всьому: на одягу, харчуванні... «куркуль сала не їв - тільки дивився на нього», - говорили тоді. Зате, вони створювали зразкові селянські господарства, які з трудом вдаються нашим теперішнім фермерам.

У нашому селі було розкуркулено 5 родин. Дві родини - це були наші корінні селяни, досить багаті, вони були вислані з села ( в Сибір), на їх садибах були створені колгоспні двори, там вони існують і досі. Одне з таких господарств мною описане нижче.

Інші троє: Прус, Конопко, третього не пам'ятаю, добровільно зріклися свого майна, репресовані не були.

Щось у моїй пам'яті закарбувалося з розпродажі майна розкуркуленого. Це був справжній аукціон, тільки без молотка. Продавець піднімав над головою стілець і питав: хто скільки дасть...

Цей факт, що відбувався в історії нашої країни, негативний. Куркуль міг лояльно співіснувати з колективними господарствами і з часом, під кінець 30-х років, самоліквідувався би. Адже напередодні війни 1941 року колгоспи «набрали силу» і були визнані селянами (і суспільством в цілому) не тільки, як економічно, але й морально, свідомо.

Але в полум'ї революції: «ми стагіьій мир мьі полностью разрушим» отаке було, яке в історії болить і досі.

Читати 1189 разів Останнє редагування Середа, 19 листопада 2014 15:58