Снять квартиру посуточно. Быстро снять посуточно квартиру в казани. Снять однокомнатную квартиру посуточно. Помощь в получении ипотеки. Удобное получение ипотеки в сбербанке. Что нужно для получения ипотеки. Отопление частного дома. Как сделать отопление частный дом схема. Частный дом монтаж отопления. Восстановление жесткого диска. Быстрое восстановление информации с жесткого диска. Восстановление данных жесткого диска программа. Кредит с плохой историей. Быстрые кредиты онлайн с плохой историей. Срочный кредит с плохой историей. В какой сервер играть в WOW. Топ world of warcraft серверы. Wow серверы pandaria. Круглопалочный станок чертежи. Круглопалочный станок купить дешево. Самодельный круглопалочный станок. Кредит на покупку квартиры. На долго взять кредит на квартиру. Кредит на покупку квартиры.

Визначні дати

Лічильники

Яндекс.Метрика
Понеділок, 10 грудня 2012 21:19

Колгосп ім. Шевченка

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

По завершенні колективізації у 1931-1932 рр. село ввійшло в нормальний ритм життя. Створено колгосп ім. Шевченка і «16-річчя Жовтня».

Люди, колгоспники, обробляли землю: орали, сіяли, косили, жали, молотили, здавали державі.хліб, решту врожаю залишали на насіння та видавали на трудодні.

По-старому переважала ручна праця. Не було ще ні тракторів, ні автомобілів. Але був трудовий ентузіазм!

Приємно згадувати, як жіноча ланка (10-15 чол.) йшли з поля з роботи з серпами і співали народні українські пісні. Косарі ня сінокосі тягнулися  кпючем, наче ключ диких гусей в небі, і так загоном в такт тільки свистіли коси. А піонери на своїх зльотах співали пісню: «Виступає нас немало, аж 12 косарів, косим клевер, косим трави на комунівській землі...»

У створеному колгоспі велось розширене сільськогосподарське виробництво. Крім зернових культур вирощувалися овочеві та з усуспільнених пасік - пасічництво. На трудодні видавали тоді хліб, овочі, мед, корми для худоби. Згодом цього не стало.

Почали поступати трактори і сільськогосподарські машини. Перший трактор, що появився в колгоспі, викликав цілий «фурор»: збіглися дорослі і діти, а коли він пройшов по полю і виорав борозну глибиною 25 см. (кінним плугом виорювали до 15 см), то скептики тут же заявили: «виорав дику землю», крім того, засмердів землю гасом...

 Про перший автомобіль був створений міф: якщо він рухатиметься зі швидкістю 100 км/год, то може злетіти, піднятися в повітря!

Пастухи, захоплювалися, спостерігаючи, як величезний трактор ЧТЗ тягнув за собою 8-корпусний плуг, що орав борозну шириною майже 2,5 метри, а тракторист, молодий парубок, потягуючи то за один, то за другий важелі - штурвали, співає пісню Село жило в трудовому захопленні. 

Молодіжні ланки третьої бригади бригадира Гулька Авксеня змагалися між собою за покликом знаменитої п'ятисотенниці Марії Демченко за вирощення 500 центнерів буряків з гектара. Молоді жінки й дівчата ходили по хатах, збирали органічні добрива, особливо курячий помет, їм хазяї охоче віддавали це цінне добриво, ще й допомагали його. вибирати. Роботу молодіжних ланок висвітлювала комсомолка Тиха Марія, . Випускалися екстерні сценівки - блискавки, які вивішувалися біля контори колгоспу.

На жаль, не обходили село і трагічні періоди життя. Були партійні чистки і боротьба. з «ворогами народу», був голод 1933 року.

Поголовного голоду в селі не було, працювала школа, де давали «гарячі сніданки», була в містах карткова система. Діти наших селян, зокрема брат Михайло, навчалися технікумах. До села нахлинули були багато нужденних, які міняли одежу і різні предмет; на продукти.

Читати 1295 разів Останнє редагування Середа, 19 листопада 2014 16:00