Визначні дати

Лічильники

Яндекс.Метрика
Вівторок, 11 грудня 2012 21:15

Джерело

Автор
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Джерело Джерело

Люблю тебе, мій рідний край,

Люблю, як матінку свою

І вірним серцем я вбираю.

Красу невимовну твою.

Напевно немає найбільш милішої землі, як рідна Батьківщина. Мабуть, найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя викликає спілкування з природою. Вона завжди чарувала і чарує, хвилювала і хвилює людину. Шепіт голубої води, зелених дібров, співу дзвінкоголосих пташок, запах і розмаїття квітів - усе це дорога серцю, ні з чим незрівняна природа подільського краю. Гарні подільські краєвиди, мальовничі села, вкриті густими квітучими садами.

Село Малий Олександрів розташоване на Подільській височині. Рельєф місцевості горбистий, розчленований долинами і річками.

Малий Олександрів має свою історію, традиції і звичаї. На правому березі річки Ушиця в урочищі «Гамарня» б'є цілюще джерело.

Взимку і влітку приїжджає до джерела багато людей, які потребують цілющої води.

Мінеральні води створені самою природою є каналами надходження до людини з навколишнього середовища хімічних речовин та елементів. Загалом, за твердженням академіка В.Вернадського, людський організм авто­номно, без зв'язку із земною корою існувати не може." Підземні аптеки" урочища " Гамарня н багаті на біологічно активні компоненти - мідь, магній, залізо. Ресурси цього джерела можуть забезпечити великий

санаторно-курортний заклад і завод розливу. Води цілющого джерела рекомендуються для здорового і хворого організму, сприяють виведення каміння з нирок та сечовивідних шляхів, мають жовчо - і сечогінну дію..

З давніх давен у нас існує легенда про це джерело. На місці нинішнього джерела стояв багатий маєток. У маєтку жив пан із вродливою сестрою. Сестра вміла лікувати людей. І з околиць до неї приходило багато хворих по допомогу, яких вона виліковувала. Про її лікувальний дар і вроду звістка рознеслась в далекі краї. До красивої панянки сваталось багато молодих парубків. Пан, нехтуючи неписаним законом, який забороняв кровозмішувальні шлюби, закохався в свою рідну сестру і вирішив, щоб там не було, одружитися з нею. Але під час весілля весь маєток провалився під землю, а на його місці з'явилось цілюще джерело.

d2Колись провалля це

Заповнилось водою,

І утворилось джерельце,
Немов само собою.
І знали люди
Джерело студене,

Відома всюди
Його вода свячена.
Збереження здоров'я людини, яке є найбільшою цінністю будь-якої цивілізованої держави, неможливе без збереження здорових умов її існува­ння, екологічно чистого навколишнього природного середовища. Одним із ефективних шляхів відносної нейтралізації шкідливого антропогенного впливу є періодичне оздоровлення організму людини під впливом природ-ніх чинників життя, до яких належать підземні води. У цьому плані село Малий Олександрів завдяки цілющому джерелу може стати провідним рек­реаційним регіоном у нашій країні.

Дружіть з природою, з чистою водою, цілющим повітрям, духмяними травами. Приходьте до лісу, поля, степу, річки. Ставайте в нерозривне коло, підтримуйте його й воно підтримає вас.

Ми - частина природи, наше самопочуття, наше здоров'я залежить від неї.

Читати 1569 разів Останнє редагування Середа, 19 листопада 2014 16:03
Детальніше в цій категорії: « Наша школа